3 tipy, co navštívit na Kubě

Kuba - exotická dovolená v Karibiku

 

 

3 tipy, co navštívit na Kubě

Kuba je největší zemí Karibských ostrovů a spojuje kulturu, tradice, přírodu, historii a městský život, a tím zůstává jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Úchvatné pláže, karnevaly, historická auta, skvělý rum, eklektická architektura, zábavní lidé, malebná krajina, jedinečná kuchyň a osvěžující káva vystihují podstatu Kuby.

1. Maria La Gorda

Maria La Gorda je malé městečko ležící na západě Kuby a je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Kubě, přestože ve skutečnosti nemá žádnou koloniální architekturu ani živou atmosféru, kterou je Kuba nejvíce proslulá. Každoročně se sem sjíždějí milovníci dobrodružství díky zdejšímu živému a bujarému mořskému životu. Co však chybí na architektuře, to vynahrazují kubánský šarm a velkolepé pláže.

2. Cayo Largo Del Sur

Jedná se o malý letoviskový ostrov vzdálený od kubánské pevniny, který je lidově známý jako Cayo Largo a v místním dialektu znamená „Dlouhá zátoka“. Uniknete davu a užijete si zdejší nádherné pláže spolu s tolik potřebnou samotou. Oblíbená pláž na tomto ostrově, Playa Sirena, přitahuje každý den a po celý rok statisíce návštěvníků. Dalším oblíbeným místem mezi turisty na Kubě je Marina, kde žijí fascinující mořské želvy a turisté jsou zde často svědky sezónního líhnutí.

3. Santiago De Cuba

Oblíbená prohlídka pobřežního města Santiago de Cuba, které se nachází na východě Kuby, ve vás vyvolá doslova pocit, že jste vstoupili do dob minulých. Region je stále silně ovlivněn svou koloniální minulostí, jak o tom dodnes svědčí nádherná architektura z tohoto období. Nejoblíbenějším místem je zde Parque Cespedes. Jedná se o náměstí, na němž a v jeho okolí se nachází velké množství koloniálních staveb. Dalším populárním místem je Castillo de San Pedro de la Roca, nádherná a dechberoucí pevnost ze 17. století s výhledem na oceán.

 

OBLÍBENÉ HOTELY

 

Hotel na Kubě - dovolenáMelia Buenavista

Pětihvězdičkový hotelový resort Meliá Buenavista je určený pro dospělé hosty starší 18 let a jako takový je oázou klidu, přepychu a relaxace v ústraní, s absolutním respektem k životnímu prostředí i k požadavkům a přáním svých hostů.

 

 

 

Hotel Iberos - Dovolená na KuběIberostar Playa Pilar Hotel

IBEROSTAR Hotel Playa Pilar je 24 hodinový all inclusive hotel dostupný z provincie Cayo Guillermo, s krásným výhledem na exkluzivní pláž Playa Pilar. Hotel je určený náročným hostům, kteří hledají bezstarostnou dovolenou s těmi nejlepšími službami.

 

 

 

 

Iberostar Grand Hotel TrinidadIberos Grand hotel - Kuba

Pětihvězdičkový hotel IBEROSTAR Grand Hotel Trinidad má tři základní nej. Leží na jednom z nejkrásnějších míst ve městě, dostane vás nejblíže k autentické kubánské energii a nejlépe si v něm oddechnete. Je totiž určený pouze pro hosty nad 15 let věku.

 

 

 

 

Gran Hotel Kempinski Manzana La HabanaGran Hotel Kempinski Manzana La Habana

Gran Hotel Kempinski Manzana La Habana naleznete v srdci pulzující metropole, v „Havana vieja“. Budete bydlet přímo v centru dění, uprostřed důležitých turistických pochůzek historií, duší a kulturou města.

 

 

 

Iberostar Parque Central HotelIberostar Parque Central Hotel

Když do Havany, tak do jejího nejlepšího hotelu! Elegantní, pětihvězdičkový IBEROSTAR Parque Central Hotel stojí přímo v centru města a je tak ideálním výchozím bodem pro vaše toulky zákoutími metropoly.