Březen – úžasná místa na dovolenou

 

 

 

Japonsko

kdy jet na dovolenou do Japonska

Pokud máte chuť vydat se někam, kde je úplně všechno „jinak“, pak je Japonsko ideálním cílem. Celá země a lidé v ní jsou jednou nohou hluboce zasazeni do kontextu svých dějin, tradic a kultury – a druhou nohou do daleké budoucnosti a osobní svobody býti jakkoliv bizarně divným. Japonsko dalo světu na své cestě od prastaré civilizace k jedné z nejprogresivnějších zemí vůbec tolik materiálu k obdivování, přemýšlení a inspiraci, že vám z toho půjde hlava kolem.

Proč jet do Japonska?

Cesta do země vycházejícího slunce a pobyt v něm, byť krátký, bude vaše intenzivní životní cestovatelská zkušenost. Zahoďte všechny předsudky a zapomeňte na načtené informace, protože všechno bude jinak. Z Japonska si vždy odnesete balík neopakovatelných zážitků, vjemů a překvapení. Vše v dobrém smyslu slova.

Zobrazit nabídku zájezdů do Japonska

 

 

Chile

kdy jet do Chile

Tam, kde končí svět. A také tam, kde se i přes malou rozlohu střídá pravděpodobně nejvíc klimatických pásem. Od věčného ledu a třpytivých ledovců a sněhem pokrytých sopek přes deštné pralesy či nekonečné písečné pláže až po nejvyprahlejší poušť světa. Tady najdete všechno. A zažijete všechno! Ráno vstanete a báječně si zalyžujete v Andách, odpoledne se vykoupete v Tichém oceánu. Ráno se projdete po ulicích a náměstích metropole Santiago de Chile, odpoledne si odpočinete pod palmami v pohodlných lehátkách plážového resortu Viña del Mar a navečer projevíte svoji romantickou povahu v přístavu Valparaíso. Boa viagem!

Proč tam jet?

Jestli vás kromě GPS souřadnic zajímají i ty lidské, pak jste v Chile správně. Rodina a přátelé zde platí za největší hodnotu, která tvoří páteř společnosti. Se srdečným a přívětivým přístupem zdejších lidí souvisí i pohostinnost, která vás nezřídka pozve na barbecue. Chilská vřelost je nakažlivá a způsobuje, že se i největší morous dokáže na svět podívat jinýma očima!

Zobrazit nabídku zájezdů do Chile

 

 

Brazílie

kdy jet do brazílie

Hádanka na osm: co dostanete, když smícháte pohádkovou zemi, rozmanitou kulturu a všudepřítomnou energii? Správná odpověď je Brazílie! Pátá největší země světa, která zabírá obrovskou část z Jižní Ameriky, vlastní povodí Amazonky největší deštný prales planety, pampy v oblasti Rio Grande do Sul, mokřady Pantanal, 7 500 kilometrů písečných pláží, zachovaná koloniální městečka Ouro Preto, Tiradentes, Paraty, Olinda, burácející vodopády Iguaçu Falls, kaňony, pohoří i scénické národní parky  Lençóis-Maranhenses, Chapada Diamantina, Chapada dos Veadeiros nebo Chapada dos Guimarães, idylické tropické ostrovy Ilha Grande, Ilhabela, Ilha de Santa Catarina, Morro de São Paulo, Boipeba, Ilha do Mel i souostroví Fernando de Noronha, ráj surfistů i pozorovatelů želv či delfínů. A vůbec, těšte se na celou encyklopedii rostlinných i zvířecích druhů, které se budou tlačit do vaší pozornosti i objektivů. Nezapomenutelné!

Proč jet do Brazílie?

Barevná skládačka 200milionové populace Brazílie je poskládaná z afrických, evropských i blízkovýchodních kousků. Váš výlet do Brazílie pravděpodobně začne v Rio de Janeiro, což je megaměsto, které patří mezi nejživější mraveniště, jaké jste kdy navštívili. Pokračovat můžete po stopách mlsných jazýčků a postupně objevovat taje regionálních kuchyní od afrických vlivů ve státu Bahia po německé a italské vlivy ve státě Santa Catarina a Rio Grande do Sul.

Zobrazit nabídku zájezdů do Brazílie

 

 

Jamajka

kdy jet na Jamajku

Jakkoliv budete přemýšlet o Jamajce, bude vás u toho doprovázet rytmus. Země s vlastním soundtrackem a hudbou v krvi je další hvězdou karibského nebe. Objevíte ji? Jamajka je baby friendly destinace, nebojte se vzít s sebou děti bez ohledu na jejich věk. Nepokládejte si otázku, jestli navštívíte Jamajku, ale kdy ji navštívíte. K dispozici jsou kokosové ořechy a rum. Neomezeně!

Proč tam jet?

Bouřlivé vodopády, které krajinu protínají znenadání na místech, kde byste to nečekali. Celé korálové zahrady pod mírně zvlněnou hladinou moře. Pobřeží lemované plážemi s jemným pískem, na čele s královskou Seven Miles Beach. Luxusní golfové resorty, například v Montego Bay. Nevyčerpatelné možnosti vodních sportů. Ráj horolezců v Blue Mountains a nejvyšší hora Blue Mountain Peak, odkud za dobré viditelnosti spatříte i Kubu! Na Jamajce navštivte místní trhy, muzeum Boba Marleyho, poučte se o dávných rastafariánských léčivých postupech, ochutnejte místní kulinářské speciality. A hlavně buďte díky vřelosti místních vítaným hostem.

Zobrazit nabídku zájezdů na Jamajku

 

 

Maledivy

kdy jet na maledivy

Pokud máte na seznamu cílů, které chcete v životě navštívit i Maledivy, neváhejte a plánujte cestu, než nám pomalu zmizí pod vodou! Tento životní cíl rozhodně není nereálný, naopak, je dostupný. I cenově! Hned v ten samý den, co se ubytujete, se zeptejte na vodní sporty a na to, co všechno můžete vyzkoušet. Zdejší klidné vody přejí turistům a laskavě přijmou i nezkušené sportovce, potápěče a plavce. Až se pak vrátíte na jídlo do některé z klidných, modrých lagun s bíle-bílým pískem, budete si vychutnávat nejen místní speciality a tropické ovoce, ale i pohledy, výhledy a horizonty, na které se nezapomíná. Včetně epického západu slunce!

Proč tam jet?

Pokud máte na seznamu cílů, které chcete v životě navštívit i Maledivy, neváhejte a plánujte cestu, než nám pomalu zmizí pod vodou! Tento životní cíl rozhodně není nereálný, naopak, je dostupný. I cenově! Hned v ten samý den, co se ubytujete, se zeptejte na vodní sporty a na to, co všechno můžete vyzkoušet. Zdejší klidné vody přejí turistům a laskavě přijmou i nezkušené sportovce, potápěče a plavce. Až se pak vrátíte na jídlo do některé z klidných, modrých lagun s bíle-bílým pískem, budete si vychutnávat nejen místní speciality a tropické ovoce, ale i pohledy, výhledy a horizonty, na které se nezapomíná. Včetně epického západu slunce!

Zobrazit nabídku zájezdů na Maledivy

 

 

Bhútan

Úžasná krajina, legendární starobylé chrámy a pevnosti, pikantní, ale velmi chutné jídlo, barevné festivaly a především autentičnost. Kdo žije rychlým městským životem plným stresu a pod tíhou zdánlivě zásadních problémů, měl by se vydat do Bhútánu. Kouzlo izolovaného himálajského království je v bohatém kulturním dědictví, tradicích a historii, které zde byly – a stále jsou. Bhútán je hornatou zemí, kde se téměř polovina jeho rozlohy nachází v nadmořské výšce přes 3 000 metrů, což znamená úžasnou nabídku treků za asistence nádherné himalájské scenérie divoké flóry i fauny, klášterů, pevností a chrámů.

Proč tam vyrazit?

V himalájském království se místo hrubého domácího produktu jako hlavního ukazatele vyspělosti používá hrubé domácí štěstí. Bhútán je pro evropského turistu jako krabička zázraků, do které vám jeho majitel dovolí vstoupit, rozhlédnout se a žasnout.

Zobrazit nabídku zájezdů do Bhútanu

 

 

Kuba

Kdy jet na kubu

Pokud byste se rádi podívali na Kubu, právě teď je ten správný čas! Soukromé podnikání se začíná probouzet, služby se lepší ze dne na den. A konzumní styl života zatím nevládne nad tím tradičním. Většina turistů míří na Kubu za modrým mořem a bílým pískem, to však zdaleka nejsou jediné její poklady. Sejdete-li z turistických chodníčků, objevíte pohostinné rybářské vesničky, města plná architektonických skvostů, bujné lesy, drsné hory nebo opuštěné kávové plantáže.

Proč vyrazit na Kubu?

Chyťte vlnu a naplánujte si výlet na Kubu. Možná ji hned na první pohled nepřijdete na chuť, ale dejte jí šanci. Je nezaměnitelná a osudová. Proslulé doutníky a mojito, Cuba Libre, Bacardi nebo Daiquiri vám budou dělat společnost v rozjímání nad tím, jak silně na vás zapůsobí zdejší lidé, jejich energie, kultura a historie. Kubánská města a městečka se navzdory pokroku zatím od dob pirátů moc nezměnila, takže jejich koloniální ráz má pro Evropana zvláštní kouzlo. Havana, Trinidad, Remedios, Camagüey, to jsou místa s typickou kubánskou atmosférou a zároveň s hrdostí na své kulturní dědictví.

Zobrazit nabídku zájezdů na Kubu

 

 

Bahamy

Kdy jet na Bahamy

Už dlouho platí rčení “It’s Better in the Bahamas!” A proč? Protože příjemné, teplé počasí. Protože čisté životní prostředí, široké pláže s pozvolným vstupem do vody. Protože přátelští lidé a protože učiněný dovolenkový ráj. Bahamám jakoby v něčem nestačilo být „pouze“ lepšími. My víme, v čem jsou nejlepší! Máte-li na seznamu svých zájmů potápění a vodní sporty na prvních příčkách, pak právě pro vás bude platit, že všude dobře a na Bahamách nejlépe. A to bez ohledu na to, který ze 700 místních ostrovů navštívíte.

Proč jet na Bahamy?

Koralové útesy v lokalitách Andros, Tuna Alley a The Bimini Road, Exumas Land and Sea Park, koralové jeskyně u Abacos, potápění (nejen) mezi žraloky v Bimini a kolem Stuart Cove’s Dive, vraky potopených lodí na New Providence, to jsou místa, která stojí za to vidět. Už dávno neplatí, že by Bahamy patřily jen americkým boháčům. Přijměte pozvání na nejkrásnější pláže Baham v oblasti Exuma, na procházku za koloniální architekturou a po přístavu v Nassau, na partičku golfu na Paradise Island nebo na Cat Island a jeho sítě podzemních jeskyní.

Zobrazit nabídku zájezdů na Bahamy

 

 

Singapur

Kdy jet do Singapuru

V Singapuru je všechno na světové úrovni. Luxusní hotely, businesscentra, historické stavby, infrastruktura, zelené parky, zoologické zahrady, gastroturistika. Díky harmonickému soužití starého s ultramoderním vznikají v tomto městě unikátní fotogenické zákoutí, která jinde nenajdete. Malé ostrovní město, které si o sobě myslí, že je velké, je dětským hřištěm bohatých lidí a jejich luxusního životního stylu. Kosmopolitní mraveniště kultur, chutí, ras, vůní a barev je rájem pro sběratele vjemů, stejně jako nalétaných mil. Ze Singapuru se lehce a levně dostanete kamkoliv všemi směry, neváhejte si prostudovat možnosti!

Proč jet do Singapuru?

Pro ty, co se samým strachem bojí opustit ves, máme dobrou zprávu! Singapur je díky přísným zákonů a mimořádným nárokům na bezpečnost pravděpodobně nejbezpečnějším městem na zemi. Neexistuje zde žádné náboženské nebo rasové napětí, žádné občanské nepokoje a míra kriminality je zanedbatelná. A bez problémů se domluvíte anglicky.

Zobrazit nabídku zájezdů do Singapuru

 

 

Srí Lanka

kdy jet na srí lanku

Kaleidoskop zážitků v rychlém nebo úplně pomalém stylu, přesně, jak si budete přát. Vyslovit název hlavního města je regulérním jazykolamem, jinak je ale Srí Lanku přístupná a vlídná! Na malou plochu se vtěsnalo hned osm zápisů Unesco, za jeden den stihnete oběhnout celý itinerář zážitků a ještě se u toho dobře najíte. Lákají vás prastaré chrámy a staré pevnosti, bohaté safari v národních parcích, osvěžující dešťové pralesy,  či nedotčené bílé pláže, vinoucí se kolem ostrova? Všude to máte tak blízko!

Proč jet na Srí Lanku?

Srí Lanka je destinace, kterou si můžete dovolit a musíte dopřát. Podle místa, kam se přesně chystáte bude příznivější plánovat výlet buď na prosinec až březen nebo na květen a září. Kulisu vám ale tak nebo tak bude dělat tropické podmínky, na chuť přijdete cejlonském čaji, pálivé kuchyni, kokosovému vínu, či pálence arak. Líbit se vám bude na Srí Lance, pokud moc nemusíte narážet na ostatní turisty, zato vám nevadí potkat stádo slonů, pokud si potrpíte na přívětivost a pohostinnost místních. Do plánů si určitě zapište tato místa: centrum starověkého Cejlonu Anuradhapuru,  kláštery Mahavihara a Jetevana, Lví skála, města Polonnaruwa, Dambulla, aKandy. A to ostatní už necháme na vás!

Zobrazit nabídku zájezdů na Srí Lanku

 

 

Kapverdy

kdy jet na Kapverdy

Kapverdy, čili Cabo Verde, tvoří řetěz deseti vulkanických ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Nejvyšším bodem souostroví je aktivní vulkán Pico do Fogo, kulturním centrem je São Vicente, největšími lákadly pláže a klidné přímořské vesničky, centrem zábavy a hudebních klubů Mindelo, Sal a Boa Vista jsou středisky vodních sportů a potápění, Santiago, Fogo a Sando Antão rájem pěší turistiky. Pokud budete chtít poznat skutečnou atmosféru ostrova, vydejte se mimo váš hotelový resort a vlastně i mimo váš ostrov. Mezi všemi deseti ostrovy funguje buď letecká nebo lodní doprava a každý z nich vám nabídne něco jiného, unikátního.

Proč jet na kapverdy?

Padesát odstínů moře, padesát odstínů písku a padesát odstínů zážitků vás čeká na ostrovech Cabo Verde. Po plážích se budete nezřídka procházet sami, vlny budou jen vaše, vítr, výhledy, příležitosti, hloubky, největší klid naleznete na ostrově Boa Vista, naopak ruch, noční život a hudba vás pohltí ve městě Mindelo na São Vicente a Santa Maria na ostrově Sal. Ostrovy Cabo Verde jsou jako adventní kalendář – pod každým okýnkem vás čeká jiné překvapení – a všechny sladké!

Zobrazit nabídku zájezdů na Kapverdy

 

 

Kostarika

kostarika

Malá zemička ve střední Americe je pro obyčejného Středoevropana destinací jako z filmu. Vymyslete si jakoukoliv aktivitu, přidejte před ni přídavek „výjimečný“ a váš plán na dovolenou je na světě. A pozor! Mluvíme tady jak o výjimečných aktivitách, tak o výjimečném odpočinku. Jak budete mít zrovna chuť.

Proč tam vyrazit?

Protože neplujete s proudem, ale proti němu. Protože vám mainstream nic neříká a protože na své dovolené chcete skutečně prožít nezapomenutelný čas. Dešťové pralesy. Divoká flóra i fauna. Prosluněné pláže. Sopky. Vodní sporty na divokých řekách i ve vysokých vlnách. Dokonalé jídlo. A káva. Lidé. Zajímaví, usměvaví, šťastní. A abychom nezapomněli, k tomu, co jste si přečetli výše, si můžete dopsat ECO.

Zobrazit nabídku zájezdů na kostariku

 

 

Omán

Kdy jet na dovolenou

Začneme neskromně. Omán vám vyrazí dech. Podlomí kolena. Ukradne srdce. Pokud listujete katalogem cestovních kanceláří a nuda střídá nudu a žádná z nabídek nesplňuje vaše požadavky na luxus a originalitu, zaklapněte katalogy a listujte rájem, který nabízí Omán. Členitost a proměnlivost krajiny je zárukou, že se v Ománu nebudete nudit ani vteřinu. V Ománu vás nikdo nezavře do neosobního resortu, který se ničím neliší od tisíců podobných míst po celé zemi. V Ománu se stanete součástí života místních obyvatel, načerpáte autentickou energii a váš tep se přizpůsobí tepu jeho genius loci.

Proč jet do Ománu?

Nedotčená pobřeží, větrem vysochaná a nekonečná zlatá poušť, závratné, skalnaté hory, obrovské jeskyně a nebezpečné útesy, dramatické gejzíry a zelené oázy. Nejvhodnějším obdobím pro naplánování dovolené v Ománu je naše zima!

Zobrazit nabídku zájezdů do Ománu

 

 

Britské panenské ostrovy

Britské Panenské ostrovy čítající přes 50 malých a 15 stálé obydlených ostrovů, patří mezi nejkrásnější cíle v oblasti. Pyšní se jedněmi z nejkrásnějších pláží a patří také mezi nejoblíbenější cíle zamilovaných párů hledajících dokonalou romantiku pro svatební obřad a líbánky. Zdejší resorty, hotely a vily s citem zasazené do prostředí, respektují své okolí a okouzlují více střízlivým, nevtíravým luxusem než okázalostí a pompézností.

Proč tam jet?

Největšími ostrovy jsou Tortola s hlavním městem Road Town, Virgin Gorda, Anegada, a Jost Van Dyke. Na Tortole naleznete fascinující, příkré útesy a srázy v těsném přátelství s křídově bílými plážemi a klidnými západními větry. Ospalý ostrov Jost Van Dyke poctí své hosty výborným jídlem a pitím a je proslulý úžasnými silvestrovskými oslavami. Míří na něj i milovníci rybaření a potápění. Virgin Gorda a její The Baths, tajemné jeskyně a kýčová jezírka se slanou vodou a nakonec Anegada, plochý atol obklopený nádhernými korálovými útesy.

Zobrazit nabídku zájezdů na Britské panenské ostrovy

 

 

Aruba

Kdy jet na Arubu

Aruba je ostrov v Karibském moři s rozlohou 193 km2. Nachází se západně od Curaçaa a 30 kilometrů od severního pobřeží Venezuely. Eagle Beach a Palm Beach vévodí seznamu nejkrásnějších pláží světa, hlavní město Oranjestad hýří barvami, oceán životem a tropický noční život plný zábavy, ten svoje jméno získal právě zde!

Proč tam vyrazit?

Na ostrově budete mít spoustu příležitostí, kam umístit celé své kapesné, lákají kasína, nákupy, skvělé restaurace, romantické plavby za západem slunce, nebo dobrodružná objevná cesta Arubou v pronajatém 4×4. Prozkoumejte divoké části ostrova, skály, jeskyně, národní park Arikok a v něm přírodní sopečný bazén s mořskou vodou. Na jihozápadním pobřeží obdivujte korálový útes, sjíždějte vlny na kitu nebo surfu na Boca Grandi. Vezměte sebou třeba celou rodinu a užijte si ráj v Karibiku, který je jako stvořený pro aktivní i pasivní dovolenou, která neodporuje trendu trvale udržitelných zdrojů.

Zobrazit nabídku zájezdů na Arubu

 

 

Barbados

kdy jet na barbados

Nejkrásnější pobřeží je západní, lemované prvotřídními hotely s nádhernými zahradami, kuriózními obchůdky a plážemi s bílým pískem flirtujícím s tyrkysovými vodami teplého moře. Níže na jih vévodí prostoru malebné epicentrum dění: St Lawrence Gap, zkráceně „Gap“. Všude v okolí jsou výborné all inclusive hotely a apartmány a velmi příjemná komunita lidí. Na půlcesty mezi nimi leží Bridgetown a záliv Carlisle Bay, výborné místo pro plavbu katamaránem, jízdu ponorkou nebo pro kurz potápění. Východ a sever jsou zase jak z jiného světa – pláže a skály, malé zátoky a laguny, ukryté před zraky nevítaných hostů.

Proč jet na Barbados?

Vůně ryby pečené na grilu. Lahev výborného vína. Terasa nad utajeným zálivem, osvětlená pochodněmi nebo liduprázdná pláž, kokosové palmy, pikniková deka a prsty, které se probírají jemným, teplým pískem. Komorný Barbados je ostrovem vůní, chutí a zážitků, botanických zahrad, zajímavých památek zapsaných na seznam UNESCO, božského golfu, různorodých festivalů.

Zobrazit nabídku zájezdů na Barbados

 

 

Antigua a Barbuda

kdy jet na antiguu

Sopečný ostrov Antigua je součástí Závětrných ostrovů ve východní části Karibského moře. Můžete jej celý projít. Nebo obeplout na plachetnici a dopřát si tak jedinečný pohled na krásy ostrova z moře. Nebo se potápět ke vrakům u korálového útesu, který jej celý obepíná. Nové hotely, úžasné jídlo, dešťový prales s adrenalinovými atrakcemi a nádhernými výhledy, bezprecedentní potápění. Přivítá vás teplé, tropické klima s vyrovnanými teplotami po celý rok. Barbuda se nachází severně od Antiguy a to, co o ní potřebujete vědět, se vejde do jednoho jediného slova: pláž.

Proč tam jet?

Nejenom potápění. Ale dobrodružné potápění. Nejen vodní sporty, ale vodní dobrodružství! Nejen pláže, ale nejvíce pláží na světě! Alespoň podle některých průvodců. A nakonec – nejenom obyčejný západ slunce, ale západ slunce nejkrásnější jaký kdy kde zapadal. Na ostrově Antigua naleznete úžasné jídlo, dešťový prales s adrenalinovými atrakcemi a možnosti treků k přírodním zázrakům s nádhernými výhledy na oceán, pláže i přístav.

Zobrazit nabídku zájezdů na Antiguu

 

 

Guadeloupe

kdy jet na guadeloupe

Klenot Karibského moře sice patří podle zákona Francii a podle srdce Africe, ale vy tam budete mít pocit, že je celý váš. Na Guadeloupe objevíte dva světy – rovinatou Grande Terre i hornatou Basse Terre. Objevte nekonečné, do dálky se vinoucí pobřeží, do výšky čnící zelené kopce a do paměti se vrývající místní trhy s věčně výborně naladěnými domorodci. Guadeloupe si není podobný s žádným jiným cílem v lokalitě, je naprosto nezaměnitelný a svůj.

Proč jet na Guadeloupe?

Bílou pláž vyzkoušejte u města Sainte-Anne, černou zase na jihozápadním pobřeží ostrova poblíž hlavního města, Pearl Beach ověnčenou korály a klidné a čisté vody Courvelle Beach si nechte na dny, kdy nebudete chtít vystrčit nos z vody. Až vás někdy odpoledne zaskočí déšť, podívejte se do muzea kávy nebo kakaa, zajděte si na rybu a na víno do skvělé restaurace Le Mabouya dans le Bouteille v roztomilém přístavu Marina de Saint-François. Vyzkoušejte taky akvárium či botanickou zahradu. A až se znovu vyčasí – nebo nejlépe hned brzo ráno až vyjde sluníčko, vydejte se k vodopádům na řece Carbet nebo na sopku La Sufriérre.

Zobrazit nabídku zájezdů na Guadeloupe

 

 

Curaçao

kdy jet na curacao

Představte si barevný, multikulturní a inspirující Amsterdam s krásnou architekturou na dovolené v Karibiku. Zhruba sedmdesát kilometrů od Venezuely. Slunce, moře, palmy, písek, neskutečně chutné jídlo, pulzující hlavní město Willemstad patřící do seznamu UNESCO, klidné a čisté pláže, divoká příroda. To vše mimo světla turistických reflektorů. Vítejte na Curaçao (čtěte kyrasó).

Proč tam vyrazit?

Kdysi pirátská základna, dnes ostrůvek radosti, který nabízí bezpočet příležitostí prožít naplno každou vteřinu dovolené. Na opalování a potápění: pláž Cas Abao, Porto Mari, Caracas Bay nebo Playa Forti. Pro ty, co milují klid: odlehlá pláž Jeremi Beach. Na úžas a desítky fotografií: skalnaté pobřeží severu, čili Boka Pistol v Shete Boka National Park. Na pozorování flóry a fauny: Christoffel Park, největší národní park na ostrově. Na pobavení: noční život v jazzových klubech, tanec v salsa klubech, hazard v kasinech. Na radost ze života a modré jazyky: pravý likér Blue Curaçao v barech na Pirate Bay v čase happy hour, což často doprovází nezapomenutelný západ slunce.

Zobrazit nabídku zájezdů na Curaçao

 

 

Grenada

kdy jet do Grenady

Grenada nabízí malebné zátoky a zálivy pro nezapomenutelné potápění ke skutečným pokladům. Ostrov s vůní zázvoru, hřebíčku, muškátového oříšku a rumu má dramatickou historii, ovšem nyní je místem pro klidnou a nezapomenutelnou dovolenou, kde nenajdete obrovské resorty a kde ani ta nejznámější místa netrpí náporem turistů. Říká se, že je to poslední ráj na zemi.

Proč tam jet?

Na pahorkatém ostrově s několika řekami, kde nikam není daleko, vás přivítá elegantní hlavní město St George’s, které bezesporu aspiruje na jedno z nejkrásnějších v regionu. Místem, kde to nejvíce žije, je severozápadní pobřeží ostrova s proslulou pláží Grand Anse, která nabízí mnoho barů, restaurací a hotelů. Krátká plavba lodí vás dostane na ostrovy Carriacou a Petite Martinique a vlastní nohy k fascinujícím vodopádům Annandale a Seven Sister’s v národním parku Grand Etang. Tady a ještě v parku Forest Preserve můžete obdivovat například exotické ptactvo nebo vzácné opice kočkodan mona.

Zobrazit nabídku zájezdů do Grenady

 

 

Martinik

kdy jet na martinik

Martinik (ve francouzštině Martinique) je součástí souostroví Malých Antil a nachází se mezi ostrovy Svatá Lucie a Dominika. Od nádherně modrého moře se k nebi zvedají zelené kopce, kterým vévodí sopka Mont Pelée. Právě rozmanitost prostředí láká na Martinik tolik turistů. Neměli byste vynechat osvědčené cíle: botanickou zahradu Balata Gardens, dvacet bílých kamenných soch tiše pozorujících Diamond Beach smutně připomínajících námořní katastrofu z roku 1830, katedrálu sv. Louise ve Fort-de-France nebo lihovar v Habitation Clément.

Proč jet na Martinik?

Severní část ostrova je hornatá s dešťovými pralesy, jižní je okouzlující svými vlastními přírodními krásami, přítulnými zálivy, zátokami i dlouhými kilometry bílých pískových pláží s kokosovými palmami, kde nezřídka potkáte jen pár lidí. Nebo dokonce nikoho! Kam se na ostrově hnete, ze všech stran na vás bude dýchat přívětivá francouzská atmosféra s příměsí galského „joie de vivre“. Bohaté kulturní dědictví ostrova se projevuje v hudbě i v  multikulturní kuchyni, která příjemně pošimrá chuťové pohárky.

Zobrazit nabídku zájezdů na Martinik

 

 

Dominikánská republika

kdy jet do Dominikánské republiky

V karibské oblasti patří Dominikánská republika ke geograficky nejrozmanitějším destinacím. Zážitky z dovolené tu můžete sbírat na krásných plážích, ve vysokých horách, na pochůzkách po památkách, výletech po solných pláních, dunách či vinicích. Pobřeží dlouhé stovky kilometrů umí být klidné, lemované plážemi s bílým pískem nebo dramatické, se skalnatými zálivy. Projíždět podél pobřeží můžete tradičními rybářskými vesničkami nebo turistickými resorty všech druhů a velikostí. Pozorovat můžete faunu i flóru na pevnině i pod hladinou, ujít si určitě nesmíte nechat tisíce migrujících velryb hrbatých nebo některý z národních parků.

Proč tam jet?

Dominikánskou republiku navštíví ročně 4 miliony turistů a není se čemu divit. Proč je tak atraktivní? Protože seznam toho, co zde můžete zažít a vidět, nikdy nekončí! Můžete krmit opice, skákat z vodopádů, projet se džunglí na čtyřkolce, surfovat, potápět se, prožívat své vlastní duševní obrození, hrát golf, vychutnávat koktejl z čerstvých kokosů pod palmami na pláži, protancovat karneval nebo celou noc či se vrátit do časů pirátů nebo španělských dobyvatel.

Zobrazit nabídku zájezdů do Dominikánské republiky

 

 

Argentina

Kdy jet na dovolenou do Argentiny

Co nejvíce toho zažít, maximum vidět, ani vteřinu se nenudit a za každým rohem najít překvapení. Argentina, stát, který leží na jihu Jižní Ameriky, je díky velmi rozmanitým klimatickým pásmům nejrozmanitější země vašich snů – a to jak z přírodního, tak i z kulturního hlediska. Kde jinde na světě uvidíte na jednom místě ledovec Merito Moremo i skalnaté pouště a horké stepi, vysoké horské masivy And i roviny Patagonie, nádherné zlaté pláže v provincii Buenos Aires i divoké vodopády na řece Iguazu, sopky a subtropické a deštné lesy?

Proč jet do Argentiny?

V Argentině můžete pozorovat svět z koňského hřbetu, surfovacího prkna, raftu, paraglidingu či lyží. To vše v rytmu tanga a především v pohodlí mírného klimatu země. Můžete cestovat, chodit či nechat se vozit a objevovat u toho přírodu, výjimečné jídlo, dokonalé víno, zajímavé lidi i památky této země. Největším argentinským městem jeBuenos Aires s proslulou čtvrtí La Boca, k tomu přidejte Córdobu a Rosariu. Národních parků je až třicet, pobřežní vody jsou bohaté na ryby, nejznámějšími přímořskými letovisky jsou pak Mar del Plata, Coastal District nebo Pinamar. Ráj pro pozorovatele přírody a biology se nachází na poloostrově Valdés, na mysu Punta Tombo či v rezervaci UNESCO na nejnižším bodu Jižní Ameriky.

Zobrazit nabídku zájezdů do Argentiny

 

 

JAR – Jihoafrická republika

Jihoafrická republika

Někam přiletíte, chvíli tam jste a pak se zase vrátíte domů. Prostor a čas kolem si vás na chvilku půjčí, nechá stopu a pak vás zase vrátí vašemu životu. Jižní Afrika je jiná. Jižní Afrika vás pohltí. Máte-li v plánu zařadit mezi své cestovatelské úlovky zrovna tenhle cíp planety, pak je Jihoafrická republika vaší vstupní branou do celého regionu. Seznamte se, prosím, s vaší novou láskou. Dramatickou, osudovou, melancholickou, vášnivou, šokující. Jihoafrickou republiku nedostanete z hlavy, ani ze srdce. A neptejte se nás proč. To se musí zažít.

Proč navštívit JAR?

Protože tady je luxus dosažitelný pro každého. A co oproti jiným destinacím ušetříte na ubytování v luxusní třídě, to můžete směle rozpustit v nákupech, na golfu nebo při sportovních aktivitách na 3 000 kilometrech dlouhých pláží.

Zobrazit nabídku zájezdů do Jihoafrické republiky

 

 

Spojené arabské emiráty

Kdy jet do emirátů

Ve Spojených arabských emirátech si budete připadat jako Alenka v říši divů. Jen to nebude fantazie, ale skutečnost. Perla regionu, Dubaj, je známá do nebe se tyčícími mrakodrapy, přepychovými hotely, ostrovy poseté zelenými palmami, obchodními domy velikosti menších měst či alabastrovými plážemi. Vytáhnete-li paty z tohoto sci-fi města do některého z dalších šesti emirátů, je to jako podívat se na sedm dílů jednoho seriálu, přičemž každý díl je úplně jiný!

Proč tam vyrazit?

Protože jet tam si zaslouží každý z nás alespoň jednou v životě! Svěží oázy a nekonečné pouště, dechberoucí výšky i tmavě modré hloubky, zlato a bohatství, čistota, pořádek a úplně jiná kultura, architektura a kuchyň. Vrátíte se zpátky domů a všechno se vám to bude zdát jako nádherný sen. Na který se nezapomíná.

Zobrazit nabídku zájezdů do SAE

 

 

Vietnam

Kdy jet do Vietnamu

Vietnam je země plná pokladů, které byste možná nečekali, ale až je poznáte, nedáte na ně dopustit. Až vám přímo před očima poběží skutečný film plný fascinující přírody, dramatické historie, bílých pláží, čistého moře, bezkonkurenčního jídla a nevtíravé, zato všudypřítomné energie zdejších lidí, uvěříte, že Vietnam patří na top příčky seznamu každého cestovatele. Žádný z vašich smyslů nezůstanou ve Vietnamu ošizený a žádný z vašich zájmů neuspokojený.

Proč jet do Vietnamu?

Vietnam je místem jako stvořeným pro ty z vás, kteří se nemohou rozhodnout, jestli se na své dovolené vydat do města nebo do přírody. Exotický a neokoukaný, zároveň naprosto přesvědčivý a bohatý program vaší návštěvy může kumulovat maximum nejpestřejších zážitků kolorovaných neopakovatelnou atmosférou této země, která pro nás všechny i dnes nese svá důležitá poselství z minulosti.

Zobrazit nabídku zájezdů do Vietnamu

 

 

Mexiko

kdy jet na dovolenou do Mexika

Energie. Krása. Ale ne jen tak, s hezkými suvenýry z bezduchých resortů. Mexiko není žádné pozlátko pro turisty. V souvislostech sahá hluboko do historie. Mexiko nabízí mnohem víc než doufáte a pro výlet do této latinskoamerické země si určitě připravte tlustý cestovatelský zápisník. Do něj si, stejně jako miliony turistů před vámi, určitě nebudete zapisovat pouze názvy a místa, ale především dojmy, vůně, chutě, barvy a zážitky.

Proč jet do Mexika?

Díky příjemnému počasí je Mexiko téměř celoroční destinací a to bez ohledu na to, jestli se chystáte na objevnou cestu po stopách dávných civilizací nebo na relaxační pobyt v některém z resortů na tichomořském pobřeží, na pobřeží Atlantiku, v Karibském moři nebo u Mexického zálivu. Pláže první třídy na vás čekají v okolí Baja California, v Cancúnu či Tulumu. Vítr a vlny vládnou oblasti Oaxaca a jižnímu pobřeží. Pitoreskní městečka, památky UNESCO, vibrující metropole, pouště, pralesy, sopky, hory i roviny… Mexiko je pro milovníky jídla jedním velkým kulinářským festivalem, pro milovníky zábavy a hudby klubem, který nemá závěrečnou, pro pozorovatele inspirativní a neskutečně fotogenickou galerií lidí, zvířat i rostlin. To všechno – a mnohem víc – je uhrančivé Mexiko.

Zobrazit nabídku zájezdů do Mexika

 

 

Svatý Martin

Kdy jet na Svatý Martin

Hledáte-li, komu věnovat své srdce, nehledejte dál. Nádherná tropická destinace, ostrov Svatý Martin, si získá vaši pozornost, lásku i obdiv. Je součástí souostroví Malých Antil ve východní části Karibského moře a patří mezi Závětrné ostrovy. Území ostrova je rozdělené mezi dva státy, Francii a Nizozemsko, a má proto dvě hlavní města: první je nizozemský Philipsburg s neodolatelnou obchodní čtvrtí a zajímavými galeriemi. To druhé je francouzské Marigot s nádhernou promenádou, několika zásadními památkami, proslulým trhem a elegantními restauracemi.

Proč tam jet?

Tím nejzásadnějším, co si budete balit před cestou do kufrů, je samozřejmě lehké oblečení: dobrá obuv, plavky, sluneční brýle a vybavení na šnorchlování. Ostrov je totiž připravený oddat se vám v celé své kráse, čili nad i pod hladinou moře. Své kouzlo má tento kosmopolitní ostrov 120 různých národností i po zatmění slunce, kdy žije rytmem a zábavou v karibském duchu s lehkou příchutí rumu Guavaberry. Ostrov má 37 pláží nejrůznějších druhů pro nejrůznější lidi. Od tajemných a zastrčených písčitých pláží pro zamilované dvojice po životem pulzující, orámované skalnatými útesy pro aktivní sportovce. Rodiny s dětmi zde najdou dostatek zábavy a sportovních příležitostí pro všechny věkové skupiny. Nejvyšším vrchem ostrova je Pic Paradise, ze kterého si určitě dopřejte panoramatický výhled na okolí.

Zobrazit nabídku zájezdů na Svatý Martin

 

 

Svatá Lucie

Kdy jet na svatou Lucii

Ostrov Svatá Lucie je sopečného původu, nachází se v souostroví Malých Antil a patří mezi Návětrné ostrovy, hlavní město nese jméno Castries. Sluncem zalité písčité pláže, teplé a průzračné moře, průměrná celoroční teplota kolem 29 stupňů, životem překypující deštné pralesy se vzácnými živočichy, ostře řezané skalnaté srázy, zajímaví lidé a jejich příběhy. Ostrov Svatá Lucie je místem, kam se utíká od reality, kde se líné dny prožívají na jedné z mnoha bílých pískových pláží či u dokonalého jídla a aktivní dny túrami v překrásné přírodě.

Proč tam vyrazit?

Ostrovu se kromě přídomku Perla karibských ostrovů říká i Království kakaa a čokolády. Přírodním krásám korunují například oblast Mount Pimard, staré sopečné kužely s názvem Pitons zapsané na seznam UNESCO nebo jediná sopka, do které se dovezete autem, Soufriere Volcano, či vodopád Toraille, kterého ledové vody vás krásně osvěží. Noční život se na ostrově odehrává přímo na ulici, v barech a klubech. Vypadá spíš jako taneční party a karnevaly než jako klasické diskotéky, o to autentičtější dojem si však odnesete – o místních lidech a o jejich pojetí zábavy. Za historií, šnorchlováním a korály se určitě vydejte na Pegeon Island, najdete tu ruiny staveb z britsko-francouzské války, dvě nádherné pláže, bar a restauraci s vynikající lokální nabídkou a v neposlední řadě i vynikající výhled na severozápadní pobřeží ostrova ­- a za dobré viditelnosti až na Martinik.

Zobrazit nabídku zájezdů na Svatou Lucii

 

 

Thajsko – Koh Samui

Kdy jet na Koh Samui

Ne každý si pod pojmem ideální dovolená představuje lehátko, knížku, palmu a sluchátka s relaxační hudbou. Pokud budete chtít, pak na Koh Samui začíná párty hned, jak vystoupíte z letadla! Třetí největší thajský ostrov, ležící ve vodách Jihočínského moře, je výkladní skříní thajského turismu. Hýří barvami, světly, vůněmi, vyniká malebnými plážemi, nádherným bílým pískem a tropickou vegetací. Přitom si ale ponechává styl a příjemnou atmosféru.

Proč tam vyrazit?

Dobít energii a ztratit se ve víru zábavy? Koh Samui. Luxusní SPA? Koh Samui. Klid a meditace, inspirace starobylých klášterů? Koh Samui. Pláže, koktejly a kokosové ořechy? Koh Samui.

Zobrazit nabídku zájezdů do Thajska

 

 

Malajsie

Kdy jet na Malajsii

Od nádherných pláží a idylických ostrůvků, po multietnická, vibrující města. Od hustých dešťových pralesů po hory, které se dotýkají nebe. Rozmanitá Malajsie je pro turisty něco jako „all you can eat“ restaurace pro jedlíka. Tato jihovýchodní asijská destinace, rozdělená na dva odlišné světy Jihočínským mořem, má v nabídce nespočet nejrůznějších lákadel, ze kterých si vybere úplně každý. A to jak na straně multikulturního poloostrovu pod malajskými, čínskými a indickými vlivy, tak na straně Bornea, které se pyšní divokou džunglí.

Proč jet do Malajsie?

V malajsijském mikrokosmu dva v jednom se nikdy nebudete nudit a cokoliv, na co budete mít zrovna náladu, bude po ruce. Právě extrémní kontrasty jsou jednou z nejdůležitějších turistických devíz Malajsie a vy si je budete moci vychutnávat jak v honbě za architekturou a památkami či v poznávání místních lidí a kulinářských zázraků, tak i venku v přírodě.

Zobrazit nabídku zájezdů do Malajsie

 

 

Indie

Kdy jet do Indie

O Indii toho určitě víte hodně, i když jste tam možná nikdy nebyli. Neváhejte a vydejte se zhmotnit vaše představy o nejbarevnější zemi na zemi. Natočíte si do vzpomínek nejpestřejší, nejkořeněnější, nejautentičtější a především vaše vlastní prožitkové video všech dob! Omámeni neopakovatelnou atmosférou útočící na všechny smysly se budete procházet po některém ze zásadních míst vašeho indického pobytu. Nové Dillí, Ágra, Jaipur, Varanasi, Kalkata či majestátný Taj Mahal… Můžete směle plánovat výlety za nejlepším jídlem tisíce chutí, po národních parcích plných divoké zvěře, divokých řek a divokých představ, po městech, plážích, památkách a kontrastech, které nejsou nikde na světě tak… kontrastní jako v Indii.

Proč vyrazit do Indie?

Abychom byli kompletní, cokoli si potřebujete splnit v oblasti sebepoznání, dechberoucí kultury, vysokohorské turistiky, dobrodružného potápění či dramatických lidských osudů v přímém přenosu, Indie vám v ničem nebude klást bariéry.

Zobrazit nabídku zájezdů do Indie

 

 

Nepál

Kdy jet na dovolenou do Nepálu

Cestování je většinou jen přemisťování se z bodu A do bodu B. Ale cestování po Nepálu změní váš život. Protože to není jen cestování v prostoru, ale i v čase, ve smyslu života, v hlubokých duchovních stopách minulosti a někdy velmi přízemních vlastních stopách současnosti. Pobyt v Nepále vás zpomalí a zklidní, najednou budete vnímat i to, co vám předtím unikalo, a naopak necháte uniknout to, co vás doma zbytečně zatěžovalo. Turistický přínos má po ničivém zemětřesení v roce 2015 ještě jeden důležitý benefit, kterým je dobročinnost.

Proč vyrazit do Nepálu?

Protože tato země potřebuje vás a vy potřebujete ji. Právě vzájemný pozitivní vliv je tím důvodem, proč by Nepál ve vašem cestovatelském deníku neměl chybět. Na to, abyste si z Nepálu odnesli maximum, nepotřebujete pokořit jediný himalájský vrchol, přesto vám tu nádhernou scenérii – lidskou i přírodní – už nic a nikdy nevymaže z paměti.

Zobrazit nabídku zájezdů do Nepálu

 

 

Švýcarsko

švýcarsko Luzern

Malé rozlohou, velké významem? Pro turisty určitě. A klidně si s sebou do baťůžku přibalte vysoké nároky, protože budou splněny. Druhý význam slova Švýcarsko je čistý a vy se o tom budete přesvědčovat na každém kroku. Krásné scenérie, kam se podíváte – a to i když se zrovna nebudete kochat zámky jako z pohádky, překrásnou přírodou nebo divokými vodopády. Můžete lyžovat v Zermattu nebo fotografovat nejfotografovanější horu světa – Matterhorn. Nebojte se naplánovat si nepočítaně cílů po celém Švýcarsku. Cesta k nim totiž nebude žádné trmácení, ale pohodlná a na vteřinu přesná radost.

Proč jet do Švýcarska?

Země je rozdělená na tři regiony: německý, francouzský a italský. Proto i cestování po Švýcarsku připomíná jízdu třemi různými kulturami a zážitky se rozplývají na jazyku jako nejlahodnější čokoláda.

Zobrazit nabídku zájezdů do Švýcarska

 

 

Tyrolsko

Kdy na dovolenou do Tyrolska

Tyrolsko, jehož prakticky celé rozlehlé území zabírají Alpy, vás přivítá v jakémkoliv ročním období v celé své kráse. Lákavé vrcholy, zelené pastviny, malebná údolí, nádherné ledovce… To je neopakovatelná scenérie, která nikdy nenabídne dva stejné pohledy. Více než čtvrtinu území Tyrolska tvoří přírodní rezervace, které dominuje 500 horských vrcholů vyšších než 3 000 metrů nad mořem.

Proč tam vyrazit?

Jestliže je pro vás důležitá pohostinnost a vlídnost domácích, bude se vám v Tyrolech opravdu líbit. Přátelští lidé vám v horských chatách z obyčejné dovolené udělají příjemný pobyt s domáckou atmosférou, která vás přivítá po každém návratu z turistických stezek nebo sjezdovek.

Zobrazit nabídku zájezdů do Tyrolska

 

 

Kambodža

Země, která si zaslouží vaši pozornost a bohatě se vám za ni odmění. Nevšední barevná atmosféra západu slunce vám nádherně představí perlu jihovýchodní Asie, která ještě tak trochu čeká na své objevení. Země je známá především díky pozůstatkům chrámu Angkor Vat z 12. století, ale pokud máte zájem tuto zemi poznat opravdu, určitě se vydejte i mimo turistické rezervace.

Proč tam vyrazit?

Protože svět se rychle mění a míst, kde ještě máte šanci prožít autentickou atmosféru ubývá. Protože smyslem cestování je objevovat prostor za hranicemi a Kambodža takovým prostorem je. Vaši plnou pozornost si zaslouží hlavní město Phnompenh, Tuol Sleng, Battanbang, Tonle Slap, oblast Chipat nebo kambodžské ostrovy, národní park Virachey. Kambodža sousedí s Laosem, Thajskem a Vietnamem, plánujete li panoramatickou tour tímto regionem, určitě ji zařaďte do plánu. Stojí za to.

Zobrazit nabídku zájezdů do Kambodži

 

 

Laponsko

kdy jet do laponska

Pokud se vám nechce loučit se zimou a máte rádi pohádkové krajiny, plánujte si na leden až březen cestu do Laponska. Za polárním kruhem je v tuto dobu tak akorát pro našince na to, aby se mohl plně věnovat polární záři, plavbě ledoborcem, bílé stopě na běžkách, sněžnicím a sněžným skútrům, psím spřežením a rybím lovům, saním a jejich sobům, nebo třeba noci v ledovém hotelu. Ale pokud netrváte na sněhu, nabídne vám toho Laponsko hodně i v létě. Krásná příroda 24 hodin denně – a to doslova!

Proč jet do Laponska?

Magické, čisté, voňavé, svěží, pestré, liduprázdné a pro pěšího nekonečné území Laponska vám dá pocit, že neexistují hranice prostoru ani prožitků. S každým nádechem získáte tuny čerstvé energie a vaše smysly budou ze dne na den citlivější na obyčejné krásy. Nostalgická tajemnost krajiny vás pohltí stejně jako ticho, světla, barvy a lesky. Abychom nezapomněli: fotoaparát sebou, čekají vás místa jako Nuorgam, Inari, Utsjoki, Hetta nebo Rovaniemi.

Zobrazit nabídku zájezdů do Laponska

 

 

Venezuela

Kdy jet na dovolenou do Venezuely

Venezuela leží na severním pobřeží Jižní Ameriky při pobřeží Karibského moře, v tropech severně od rovníku. Skládá se z pevninské části a mnoha ostrovů, z nichž největší je Isla de Margarita. Od sluncem prohřátých pláží přes zasněžené vrcholky hor, příroda této jihoamerické země je pestrá jako její obyvatelstvo. A zároveň dramatická jako současná politická situace.

Proč se vydat do Venezuely?

Turisticky vzato nepodléhejte předsudkům a vydejte se vstříc mnohovrstevné kultuře, kterou nejlépe charakterizuje období karnevalů. Zároveň se vydejte za přírodou, která je plná pokladů. Venezuele kralují Andělské vodopády v národním parku Canaima, tabulové hory v národním parku Medanos de Coro s úchvatným ekosystémem, jeskyně, diamantové doly či delta mohutné řeky Orinoko. Za plážemi a mořem se vydejte například do jednoho z nejznámějších venezuelských letovisek Chichiriviche. Báječné jsou okolní ostrůvky se skvělým koupáním, za historií vyražte do univerzitního města Caracas, kde samozřejmě nezapomeňte na náměstí La Plaza Bolívar.

Zobrazit nabídku zájezdů do Venezuely

 

 

Kolumbie

kdy jet na dovolenou do Kolumbie

Nemusíte být dokonalými znalci regionu a přesto zřejmě víte, že Kolumbie nikdy nepatřila do širšího výběru oblíbených turistických destinací. Nicméně časy se mění a s tím také mapa míst, kam byste se měli podívat. Rozhodně si okruhu favoritů přidejte Kolumbii, která nabízí stále více cílů i pro ty, kteří do kolonky „bezpečnost“ zapisují slovo „neriskuji“.

Proč tam vyrazit?

Hlavní město Bogotá vzkvétá a jde turistům na ruku – nabízí butikové hotely, nové restaurace, značkové pivovary i pestrý program vyhlídkových tras po městě, jeho dějinách i současnosti. I Medellín vstává z turistického popela, žije uměním, kulturou a těší se z ocenění Nejinovativnější město světa za rok 2013. Co dál? Koloniální galerie Cartagena se smutnou minulostí, ale optimistickou přítomností, lebedící na karibském pobřeží. Ciudad Perdida, archeologická destinace v pohoří Sierra Nevada, starší než Machu Picchu. Město Zipaquirá, domov podzemní solné katedrály. Za přírodou nad hladinou utíkejte k jezeru Guatapé či do jednoho z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky, Tayrony, s písečnými plážemi, průzračnými lagunami a (zatím) velmi střízlivou infrastrukturou. A za přírodou pod hladinou se podívejte na souostroví San Andrés, Providencia a Santa Catalina v Atlantickém oceánu.

Zobrazit nabídku zájezdů do Kolumbie

 

 

Ekvádor – Galapágy

kdy jet na dovolenou do Ekvádoru

Ekvádor je stát v Jižní Americe, který leží na rovníku (španělsky Mitad del Mundo). Ten se nachází asi 20 km severně od metropole Quita. Ekvádor má tři tváře. Tou první je „costa“, západní pobřeží Pacifiku. Druhou  je „sierra“, čili horské hřebeny And a sopky. Třetí je „oriente“, oblast tropických deštných pralesů. Bonusem navíc k nádhernému přírodnímu bohatství je souostroví Galapágy ve východní části Tichého oceánu. Jsou proslulé krásnými plážemi, teplým mořem a zvláštními druhy zvířat, například prehistoricky vyhlížejícími ještěry a obřími suchozemskými želvami.

Proč jet do ekvádoru?

Ekvádor je jako obyčejná, chudá krabička, kterou když otevřete, najdete v ní zázraky. Tato příjemně malá země rozhodně stojí za to, abyste si naplánovali kapku delší výlet a projeli ji skrz naskrz po vodě i po souši, přírodou i městy. Držte si (andské) klobouky, dobrodružství začíná! Španělský a indiánský vliv je patrný na každém kroku a napříč různými obdobími dějin. Zdobené kostely a kláštery, vesničky proslulé textilní výrobou, koloniální města Quito a Cuenca s nádhernou architekturou, náměstími dlážděnými kočičími hlavami a lidmi na každém kroku. Objevitelé, cestovatelé, pěší turisté, sportovci i milovníci adrenalinu, pozorovatelé divoké přírody, vítejte v Ekvádoru, zemi 26 národních parků a rezervací, Amazonského pralesa, léčivých pramenů, pečených morčat, banánů, kávy a kakaa.

Zobrazit nabídku zájezdů do Ekvádoru

 

 

Madeira

kdy jet na madeiru

Aktivní dovolená v zeleném subtropickém ráji, plném botanických zahrad. Madeira přísluší Portugalsku, nicméně blíž má k Africe. Přesto je to země unikátní a neopakovatelná. Krajina zformovaná dávnou sopečnou aktivitou, zdobená nádhernou přírodou, kde roste všechno, co růst umí. Ať klid a tempo chůze či adrenalin a sprint, ať ze země, z vody či ze vzduchu, Madeira nabídne bohatý program pod modrou oblohou a ve společnosti nekonečného Atlantského oceánu.

Proč tam vyrazit?

Madeira patří k EU, přesto je exotická každým coulem. Neztratíte se na ní v davech turistů, ale ani nebudete mít pocit, že jste na konci světa, kde lišky dávají dobrou noc. Zvláštní kouzlo má ostrov pro milovníky květin v dubnu, kdy se ve Funchalu koná každoroční Květinový svátek.

Zobrazit nabídku zájezdů na Madeiru

 

 

 

 

Zpět na hlavní stranu

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
Rolovat nahoru