Bilbao – Skrytý poklad Baskicka

Guggenheim muzeum v Bilbau - dovolená ve Španělsku

 

 

Bilbao – Skrytý poklad Baskicka

Pokud plánujete dovolenou ve Španělsku, nevynechejte návštěvu jednoho ze skrytých pokladů Baskicka – Bilbaa. Tento živý a půvabný městský cíl je plný kultury, umění a gastronomických radovánek.

 

Co vidět v Bilbau?

Guggenheim muzeum - dovolená ve španělsku

Guggenheimovo muzeum: Umění v ikonické stavbě

Jedním z hlavních symbolů Bilbaa je Guggenheimovo muzeum. Tato ikonická stavba, navržená architektem Frankem Gehrym, je uměleckým dílem sama o sobě. V muzeu je k vidění rozsáhlá sbírka moderního a současného umění, včetně děl od slavných umělců, jako je Jeff Koons a Eduardo Chillida. Prozkoumejte fascinující galerie, architekturu muzea a nezapomeňte na nezaměnitelnou sochu Puppy, která přivítává návštěvníky před vchodem.

katedrála Santiago v Bilbau - dovolená ve Španělsku

Staré město: Středověký kouzelný labyrint

Pokud se rádi ponoříte do historie, navštivte staré město (Casco Viejo) v Bilbau. Tento středověký labyrint úzkých uliček je plný malebných budov, trhů, obchodů a restaurací. Projděte se kolem náměstí Plaza Nueva, kde můžete ochutnat místní speciality a posedět u kávy ve venkovních kavárnách. Obdivujte gotickou katedrálu Santiago a objevte klenoty skryté v úzkých uličkách, jako je křivolaká Calle del Perro (Ulice psa) s nezvyklým jménem.

pintxo - Tapa - dovolená ve Španělsku

Pintxos: Gurmánská dobrodružství

Bilbao je známé svou bohatou gastronomií a nejlepším způsobem, jak ji objevit, je vyzkoušet místní specialitu – pintxos. Tyto malé lahůdky, podobné tapas, jsou umístěny na pultech v barech a podávány s kouskem chleba a párátkem. Vyzkoušejte širokou škálu chutí, od syrových mořských plodů po grilované maso, a doplňte je sklenkou místního txakoli (bílého vína) nebo lahodného sidra (jablečného moštu). Objevování různých pintxos barů po městě je gastronomickým dobrodružstvím.