Kdy se vydat na Reunion?

Dovolená na Réunionu

 

 

Kdy se vydat na Reunion?

Ostrov Réunion, ležící v Indickém oceánu, je malý kousek ráje, který rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se chystáte na tuto tropickou destinaci, je důležité zvážit správný čas pro váš výlet. Nejlepší období k návštěvě Réunionu je od dubna do listopadu, kdy panují příznivé podmínky pro objevování krás tohoto ostrova.

 

Duben až červen

Ideální měsíce pro návštěvu. Po deštivém období, které končí v březnu, se počasí postupně uklidňuje a teploty začínají stoupat. Během těchto měsíců je ostrov zelený a kvetou tu různé druhy rostlin. Můžete si užít příjemné počasí a vyrazit na túry po národních parcích a vodopádech, aniž byste se museli potýkat s přílišným horkem.

Červenec až listopad

Během těchto měsíců je ostrov suchý a teploty jsou mírně vyšší. Slunce svítí téměř každý den, a tak máte ideální podmínky k objevování krás pláží a koupání v azurových vodách. Tato doba je také skvělá pro potápění a šnorchlování, kdy je moře klidné a má vynikající viditelnost.

Kdy jet na Réunion

 

Turistická sezóna

Je třeba zmínit, že Réunion je populární turistickou destinací. Nejrušnější období je od července do srpna, kdy na ostrově přichází mnoho návštěvníků. Pokud preferujete klidnější atmosféru a nižší ceny, můžete zvážit návštěvu mimo vrcholovou turistickou sezónu, například v dubnu, květnu nebo říjnu.

Speciální události

Je poměrně velká šance zúčastnit se různých speciálních událostí a oslav. Ostrov je známý svými tradičními festivaly, jako je Festival Liberté Métisse, který oslavuje různorodost kultur na ostrově, a Festival Boucan Canot, který přináší různé hudební a taneční představení. Tyto události vám umožní prozkoumat místní tradice a zvyky.