Cesta švýcarským Glacier Expressem je jedinečným zážitkem

švýcarsko - glacier express

 

 

Cesta švýcarským Glacier Expressem je jedinečným zážitkem

Trasa slavného horského vlaku vede švýcarskými Alpami a nabízí úchvatná panoramata, která okouzlí každého milovníka nespoutané krásy velehor.

Glacier Express spojuje významná horská centra Svatý Mořic a Zermatt. Běžně je mu přezdíváno ledovcový. Jezdí po úzkorozchodné trati, která vede přes 291 mostů. Navíc prochází 91 tunely. Ve výšce 2033 metrů překlenuje trasa Glacier Expressu průsmyk Oberalpass. A během celé cesty se mohou cestující kochat výhledem na monumentální štíty hor, ledovce, pastviny, horské potůčky i vodopády. A mají dost času si krásu švýcarských Alp vychutnat; Glacier Express je totiž nejpomalejším expresem na světě.

Švýcarský Glacier Express zahájil svůj provoz roku 1930. V současnosti ho společně provozují Rhétské dráhy a Matterhorn Gotthard Bahn. Ty kromě cesty komfortními moderními soupravami nabízejí i nostalgické jízdy historickými vlaky. V březnu 2019 byla navíc zavedena tzv. Excellence Class, jejímž pasažérům je mimo jiné garantováno místo přímo u okna a bezplatné občerstvení včetně nápojů v luxusním baru.