Proč si vás dovolená v Jordánsku omotá kolem prstu? Blízký východ a pláže Mrtvého moře jako na dlani!

dovolená v Jordánsku na míru

 

 

Proč si vás dovolená v Jordánsku omotá kolem prstu? Blízký
východ a pláže Mrtvého moře jako na dlani!

Milovníci monumentů historie, dávných tradic a přírodních úkazů, které berou dech, si zamilují dovolenou v Jordánském hášimovském království. Stát v oblasti Blízkého východu nabízí mnohem více, než jste si o něm kdykoliv přečetli. Jakmile se zde ocitnete, nebudete věřit svým očím. Skrývají se zde ojedinělé divy světa, které předčí i památky, na něž jsou Evropané zvyklí.

Stát sousedící se Sýrií, Irákem, Saúdskou Arábií, Palestinou a Izraelem má jen krok k Rudému moři. Ihned vás nadchne jeho historie, která je spojena s egyptskými, arabskými, osmanskými, řeckými i perskými vůdci. Tento výčet je však nekompletní, což pochopíte z památek, které spatříte. Dovolená v Jordánsku je zkrátka pro všechny, kteří milují dějiny a chtějí si odpočinout od rytmu moderní doby.

Bezpečná země se vším všudy

Možná si položíte otázku, proč do této země cestovat? Odpověď je jasná. Bezpečnost je zde dobrá, a k tomu poznáte nespočet historických klenotů a navštívíte místa, která přepisovala dějiny. Největším klenotem země je skalní město a archeologické naleziště Petra zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Jedná se však o jeden ze sedmi novodobých divů světa, který je pojmenován jako Mojžíšovo údolí. Pokladnice lidského úsilí a důkazů je fenomenální a již při vstupu do města budete beze slov. Nemyslete si však, že jsou místní obyvatelé pozadu, klidně navštivte i místní jeskynní bar!

Mrtvé moře je překrásné

Slané jezero, Mrtvé moře, je stejně tak věhlasné jako Petra. Když se v něm vykoupete, budete osvěžení a prospějete svému zdraví. Díky tomu, že se v něm nedá utopit, je vyhledávaným výletním místem střední a seniorské generace.

A kde se ubytovat?

Třeba v hotelu Al Manara, stane se vaším výchozím bodem pro poznání největších skvostů státu.