Zanzibar si vás získá bělostnými africkými plážemi, šperky UNESCO i divy přírody

dovolená zanzibar

 

 

Zanzibar si vás získá bělostnými africkými plážemi, šperky UNESCO i divy přírody

Zpestřete si chladné období roku plánováním exotické dovolené na Zanzibaru. Nespokojte se s obyčejnou rekreací v okoukaných lokalitách a vyrazte přímo na africký kontinent. Čeká vás lenošení na plážích s bílým pískem, safari pod širým nebem i poznání přírodních a kulturních drahokamů.

Na Zanzibar můžete vyrazit dle libosti, ale nejlepší období nadchází od srpna do března. Jen tak si vychutnáte sluníčko i dokonalé klima plnými doušky. Po příjezdu na vás dýchne atmosféra dob dávno minulých, leč nezapomenutých. Mísí se zde nálada arabská, evropská i africká, a proto je exotická dovolená na Zanzibaru populární. Když k tomu připočteme modré nebe, tyrkysové moře a nevšední kouzlo přírody, nikdo neodolá.

Pláže jako v tajných snech

Pláže Zanzibaru patří k nejkrásnějším na světě. Vybízejí k opalování a lenošení. Většina výletníků však upřednostňuje koupání a vodní sporty v čele se surfováním a potápěním. Noční rej užijete na severní a severozápadních písečných kobercích a rodinnou pohodu objevíte v oblasti Kiwengwa a Kendwa. Za zmínku stojí Xanadu Villas and Retreat. Resort upoutá luxusním ubytováním v palácových vilách, dokonce se nachází jen kousek o dechberoucí pláže Bwejuu.

V hlavní roli přírodní krásy!

Bezpochyby vás nadchne celodenní výlet po malých ostrůvcích na jihu Zanzibaru. Na vlastní oči spatříte mangrovníkové laguny a delfíny. Na ostrově Changuu se promenádují stovky obrovských želv, tudíž je spatříte na vlastní oči a opatříte si s nimi selfie! Na ostrově Mnemba vyzkoušíte šnorchlování a objevíte kouzlo podmořského světa. Spatříte kraby, hvězdice, pestrobarevné rybky i želvy.

Ochutnejte koření i vůni starých časů

Vaše kroky povedou do města Stone Town, jehož památky jsou od roku 2000 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Uchvátí vás pozůstatky sultánských paláců, katedrály, středověký ráz kamenného města i romantické uličky. Dovolená na Zanzibaru je spojena i s dobrým jídlem a zajímavými chutěmi. Okuste pokrmy s čerstvým pepřem, vanilkou, muškátovým oříškem i zázvorem, ale také sýry, zanzibarskou pizzu, chobotničky a krevety na tisíc způsobů!