Ras Al Khaimah láká na jedinečné zážitky

ras al khaimah - zipline

 

 

Ras Al Khaimah láká na jedinečné zážitky

Když se řekne Spojené arabské emiráty, většina lidí si vybaví Dubaj. Emiráty jsou však federací sedmi emirátů, a nejen Dubaj stojí za vidění. Velmi atraktivní lokalitou je například Ras Al Khaimah (česky také Rás al-Chajma).

V logu emirátu Ras Al Khaimah najdete hory, duny a vlny. Přesně tímto emirát láká. Na své si zde přijdou milovníci adrenalinových aktivit, jak už to ve Spojených arabských emirátech bývá, zažijete tu spoustu jedinečného, co nikde jinde na světě nemají.

Zažijte jedno ze zdejších nej

Objevte vrcholy Jebel Jais a pohoří Hajar, prozkoumejte zdejší via feraty, vydejte se na horská kola. Naplánujte si trek nekonečnými terakotovými dunami Al Wadi. Poznejte křišťálově čistou vodu a bílé písečné pláže. Nechte se oklopit autentickou kulturou, za níž se skrývá dlouhá historie. Připravte se na bohaté kulturní zážitky od historických mešit až po zázraky muzea.

Dobrodružství si zde užije každá věková skupina. Děti si zamilují motokáry nebo bílé písečné pláže. Větší potomci ocení vodní sporty, safari na čtyřech kolech a nejdelší zipline na světě. Pro celou rodinu jsou určeny túry pouští na velbloudech, kempování pod hvězdami a šnorchlování v tyrkysových vodách Arabského oceánu.

Top aktivity v Ras Al Khaimah:

  • horská turistika v pohoří Hajar,
  • nejdelší ziplinie z hory Jebel Jais o délce 2,83 km ve výšce 1680 metrů nad mořem,
  • kurz přežití v přírodě (Bear Grylls),
  • pouštní safari s přespáním pod širým nebem,
  • vodní aktivity včetně projížďky na kajaku mangrovými porosty.

 

Luxus na vás dýchá odevšad

Ras Al Khaimah je rájem pro milovníky zážitků, avšak na své si zde přijdou i vyznavači luxusu. Samozřejmě zde mají elegantní nákupní centra, luxusní restaurace, rybí trh s jedinečnou atmosférou. Potěší i 64 km nedotčeného pobřeží s křišťálově čistou vodou.
Zklamaní určitě nebudete. Krásný a exotický Ras Al Khaimah je pastvou pro smysly a pokladnicí nezapomenutelných zážitků.