4 tipy, kam na dovolenou v České republice

Dovolená v Praze

 

 

4 tipy, kam na dovolenou v České republice

Všude dobře, doma nejlépe. Pandemie koronaviru milovníkům cestování nehraje příliš do karet. Zatímco některé země uzavřely hranice úplně, jiné zase požadují negativní test na COVID-19. Pokud si v letošním roce nechcete odpustit dovolenou, nemusíte, protože i naše republika má několik es v rukávu v podobě památek, kulturních akcí i přírodních úkazů. V následujících řádcích vám dáme hned čtyři skvělé tipy.

Praha

V hlavním městě se nachází spousta zajímavých pamětihodností. V letních měsících bývá metropole přeplněná turisty ze zahraničí, ovšem v letošním roce je situace trochu jiná. Turistů je mnohem méně, ulice jsou prázdnější a prozkoumávání Prahy příjemnější. Zajděte na Staroměstské náměstí, které je často považováno za nejkrásnější náměstí na světě. Přijďte k Pražskému hradu, projděte se přes Karlův most, zavítejte do Národního muzea.

Praha je rozmanité město a všechny významné památky nestihnete za jeden den, a proto se ubytujte ve čtyřhvězdičkovém hotelu Rott. Stojí v samotném srdci Prahy, několik kroků od Staroměstského náměstí.

Mikulov

Půvabné město rozprostírající se na posledních výběžcích Pálavy a obklopené vinicemi. Mikulov s malebnými historickými uličkami láká na spoustu atrakcí. Dominantou je bezpochyby barokní zámek s nejrozsáhlejší expozicí vinařství. Své kroky směřujte také na místo zvané Svatý kopeček, kam přímo z Mikulova vede i křížová cesta s pašijovými kaplemi. Stejně tak vás zlákají pálavské zříceniny a nedaleká jeskyně Na Turoldu.

Co se ubytovacích možností týče, ojedinělou atmosférou se vyznačuje tříhvězdičkový pension Sebastian, jehož součástí je také vinný sklep. Z pokojů se otevírá panoramatický výhled na zámek. Připraveno je devět pokojů s maximální kapacitou dvacet osob.

Příběh Jítravského Dvorce

Odpočinek na místě, kde zapomenete na každodenní starosti a povinnosti. Jítravský Dvorec je hotel, penzion, restaurace, pivnice, farma a jezdecký areál v jednom. Jedná se o čtyřhvězdičkový areál zasazený do nádherného a klidného prostředí s výhledem na přírodu Lužických hor. V okolí se nachází řada běžeckých a turistických tras, v zimním období si na své přijdou milovníci lyžování na sjezdovkách ve ski areálu Ještěd.

Resort Svatá Kateřina

V půvabném Resortu Svatá Kateřina jsou připraveny ájurvédské pobyty, které sestavili indičtí lékaři. Pomáhají být zdravější, štíhlejší a v lepší fyzické i psychické kondici. Resort vznikl pod taktovkou architekta MgA. Jakuba Tejkla. Tak se nechejte celý víkend hýčkat na místě, kde si nevzpomenete na své pracovní povinnosti. Udělejte si jen čas pro sebe. Vaše tělo vám poděkuje, mysl také.

Zobrazit nabídku dovolené v České republice