Do emirátu Ras Al Khaimah láká turisty exotika i nízké ceny

Ras Al Khaimah exotická dovolená

 

 

Do emirátu Ras Al Khaimah láká turisty exotika i nízké ceny

Emirát Ras Al Khaimah je nejseverněji položenou částí Spojených arabských emirátů. A je skvělou alternativou pro ty, kdo by rádi okusili atmosféru jedné z nejbohatších zemí světa, ale odrazují je vysoké ceny. V Ras Al Khaimahu je totiž mnohem levněji než v Dubaji, cesta do světoznámé metropole však trvá pouhou hodinu. Návštěvníci tak snadno mohou do Dubaje vyrazit na jednodenní výlet.

Oproti hlavnímu městu čeká návštěvníky Ras Al Khaimahu klid a tradičnější prostředí. Velká část místních lidí dosud žije v nízkých neomítnutých domcích, některé vesnice jsou dokonce liduprázdné. I hotelů je tu výrazně méně než v Dubaji; dovolenou tady tak ocení zejména ti, kdo se neradi prodírají davy turistů.

Emirát Ras Al Khaimah tvoří především hory (pohoří Hajar). Nejvyšší vrchol je s 1934 m.n.m. Jebel Jais. Ideální místo na adrenalinové aktivity! Těmi může být výstup na Jebel Jais po cestě „via ferrata” nebo perfektní adrenalin ve formě nejdelší zipline. Můžete si udělat i nezapomenutelný piknik v horách, návštívit pevnost Dhayah, nebo přespat v pouštním kempu … Možností je bezpočet.

Místní kuchyně nabízejí arabské speciality, z nichž za ochutnání rozhodně stojí hummus, lilková pomazánka, kibbe i smažené taštičky. Jídla obvykle mají několik chodů, hlavním z nich je často vynikající jehněčí, oblíbené ale jsou i krevety a humři. Dobrou chuť 🙂