Evropská cestovní vás pojistí proti komplikacím s COVID-19

Koronavirus pojištění

 

 

Chcete cestovat, ale bojíte se rizik spojených s nákazou onemocněním COVID-19? Co když se nakazíte v zahraničí? Co když onemocníte ještě doma a pak nebudete moct odjet na zaplacenou dovolenou? Co když se země, kam míříte, zase dostane na seznam zakázaných krajin, a vy se pak nebudete moct vrátit do Česka? Odpovědí na tohle je pojištění od ERV-Evropské pojišťovny.

Nebudeme si nic nalhávat, cestování do cizích zemí je v současné době rizikové. Počty nakažených se neustále mění a s nimi i nařízení všech států. Seznam zemí, kam je dnes možné bezpečně vycestovat, může být příští týden jiný. A přesně na to se můžete připravit s pojištěním od ERV-Evropské pojišťovny.

Ochrana proti komplikacím způsobeným COVID-19 jako součást běžných produktů

ERV přidala ochranu proti komplikacím z důvodu koronaviru do svých běžných produktů. U produktu Sbaleno i u ročního pojištění Multitrip byly léčebné výlohy rozšířené o Covid.

Produkty Storno, Multitrip a Storno Plus také automaticky pojišťují případ, kdy budete ještě před odjezdem kvůli COVID-19 nuceni zrušit zaplacenou cestu. Produkt Storno Plus zahrnuje i ochranu při zamítnutí vycestování např. při kontrole na letišti.

Připojistit se dá i návrat do vlasti

Nemilá je rovněž situace, kdy se nakazíte na dovolené a pak vám bude znemožněno vrátit se zpět do ČR. V tom případě vás čeká karanténa, prodloužená dovolená a řada komplikací. I toto riziko si lze u ERV připojistit. V případě karantény a prodloužení pobytu v cizí zemi vám ERV uhradí mimořádné náklady spojené s ubytováním a pozdější přepravou do ČR až do limitu 15 000 Kč.

ERV je jednou z prvních pojišťoven, která nabízí tento vstřícný krok. Koronavirus stále trvá a je možné, že nás jen tak neopustí. Musíme se mu tedy postavit čelem a místo úplného zákazu cestování spíš hledat cesty, jak se s komplikovanou situací vypořádat.