Od léta 2023 budou létat přímé lety z Prahy na Island

Dovolená na Islandu - přímý let

 

 

Od léta 2023 budou létat přímé lety z Prahy na Island

Cestovatelský útlum už je dávno tentam, lidé dnes chtějí cestovat naopak ještě více a aerolinky spolu s letišti jim vychází vstříc. Slavit mohou Brňané, kteří se od března dočkají obnovení pravidelné linky do Bergama, nové lety přibudou i na pražském letišti. Těšit se můžeme na přímo spojení na Island!

Islandská letecká společnost Icelandair spustí od letní letové sezóny 2023, to znamená v červnu 2023, přímé lety mezi Prahou a Reykjavíkem. Budou létat čtyřikrát týdně, let trvá pouze 1 h 55 min. Za stejnou chvíli, jako se můžete opalovat v Itálii, tedy můžete obdivovat krásy Islandu. A nejen toho, přímý let do Reykjavíku nám totiž dává ještě mnoho dalších možností.

Přes Reykjavík i do Grónska, Kanady či USA

Přímé lety do Reykjavíku nám otevřou mnohem snadnější cestu do několika dalších destinací.

  • Samozřejmě bude snazší prozkoumat Island, tedy z Reykjavíku doletět do měst Akureyri, Egilsstadir, Isafjörbur.
  • Snazší bude také dostat se do Grónska, protože z Reykjavíku seženete let do měst Ilulissat, Kulusuk, Narsarsuag, Nuuk.
  • Vrchem budeme moci létat také do USA, konkrétně do měst Boston, Chicago, Denver, Minneapolis, New York- JFK/EWR, Orlando, Portland, Raleigh, Seattle, Washington D.C. a do Anchorage na Aljašce.
  • Stejně snadné bude spojení do Kanady, konkrétně Montrealu, Toronta a Vancouveru.

Lety od června 2023 už jsou v nabídce společnosti Icelandair, stačí použít vyhledávač.

Proč byste se i vy měli podívat na Island

Island je rozhodně jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, pravděpodobně i celého světa. Pro nás Čechy je to tak trochu jiný svět, nejen vzhledem k dechberoucí přírodě, ale také pro jiný způsob života. Máte chuť ho objevit?

Island je jednou z nejřidčeji osídlených zemí, což má samozřejmě vliv na náturu obyvatel. Jsou ovšem velmi příjemní a nezřídka vám rádi pomohou. Obzvlášť pokud se vrhnete na putování po vlastní ose a budete objevovat ne tolik turisticky známé přírodní lokality.

Zažijte neobvykle dlouhé dny

Délka dne na Islandu hodně závisí na období, kdy se tam vydáte. Během května až srpna je světlo skoro 24 h denně, což je pro cestování opravdu skvělé. V zimě bývá světlo třeba jen pět hodin. Nejpodobnější, z hlediska světla, našim evropským podmínkám jsou jaro a podzim. Turisté ovšem na Island míří nejvíce v létě a dlouhé dny si užívají. Je to prostě něco jiného, neobvyklého. V létě každopádně čekejte teploty mezi 7°C a 18°C.

Přírodu slovy popsat nelze

To prostě musíte vidět. 11 % rozlohy země tvoří ledovce, překrásné jsou také ledové jeskyně. Nejznámější sopkou je patrně Eyjafjallajökull, která vybuchla v roce 2010, je jich tu ovšem mnohem více. Stejně jako horkých pramenů a gejzírů. Třešničkou na dortu je samozřejmě polární záře, tu však nejlépe uvidíte během dlouhých zimních nocí, nikoliv v létě. Island si tedy říká o návštěvu minimálně dvakrát.