Malta a Portugalsko – top destinace tohoto léta

Dovolená Malta 2020

 

 

I když současná situace dovolené trochu komplikuje, nemusíme se vzdávat překrásných destinací, kde bychom trávili zasloužený odpočinek. Mezi nejoblíbenější destinace posledních let patří Malta a Portugalsko, a protože jsou v tzv. zelené zóně, podívejte se, čím vás nadchnou.

Dokonalá dovolená? Navštivte Portugalsko

Nedoporučili bychom nic, co bychom sami nevyzkoušeli. To platí i pro dvě destinace, které jsme nově přidali do naší nabídky. Portugalsko nabízí vše, co komerčně propagovanější destinace, jako jsou Itálie, Řecko nebo Chorvatsko. Slyšeli jste o regionu Alentejo? Půvabná oblast v jižním Portugalsku představuje klidnou oázu, protože ji nenavštěvuje přemíra turistů. Místo je proslulé vinicemi, zejména milovníci červeného vína si přijdou na své. Při degustacích si dopřejete i gastronomický zážitek v podobě čerstvých mořských plodů, vynikajících mas i prvotřídních sýrů. Láká vás tato destinace? Můžete ji navštívit, dle vašeho přání doporučíme i výlety na jiná místa Portugalska. Spojení přímo z Lisabonu bude už na začátku srpna.

Poznejte krásy Malty

Půvabný ostrov, který milovala například Adina Mandlová, která zde strávila podzim svého života. Malta je jedním ze tří ostrovů (ještě s ostrůvky Gozo a Comino), kde si každý přijde na své. Milovníci lenošení ocení průzračné moře, nadšenci do historie ocení památky a znalci přírody budou okouzleni tamní faunou a florou. Všude na vás budou dýchat tradice. Není divu, vždyť maltská kultura se formuje už více jak 7000 let. Nadchne vás autentická atmosféra i akcent britského vlivu, ostrov byl dřív kolonií tohoto království. Mnohé památky jsou zde však vzácnější, například zde narazíte na megalitické útvary, které jsou starší než slavný Stonehenge. Moderní doba přináší i požitky, jež polahodí vašim chuťovým pohárkům. Vynikající je zdejší kuchyně, která kombinuje prvky středomořské a arabské kuchyně. S těmito ostrovy máme bohaté osobní zkušenosti, proto vám rádi nabídneme pobyt přímo šitý na míru. Národní dopravce Air Malta už létá přímo a cestování je pro Čechy bez omezení, tedy bez testu a karantény.